UUDISED

KOKKUVÕTE

Kohtumine Eestis 18.-20. mai 2020 jäi ära Covid-19 pandeemia ja selle järelmõjude tõttu. Selle asemel toimusid koordinaatorite online kohtumised Zoomis. Kohtumisi oli kolm: 28. mai, 25. juuni ja 28. august.
Projekti lõpptähtaeg: 31.08.2020

# # #

SÕBRANÄDAL EESTIS

Meie kooli õpilaste sõidud seoses projektiga "Traditsioonid ja kaasaegne tehnoloogia" said läbi. Nüüd ootame partnerkoole külla Eestisse veebruaris sõbranädalal, 10.-14.02.2020. Siis tutvustame oma saabuva püha, vastlapäeva traditsioone.

# # #

JÕULUD INGLISMAAL

9.-13. detsember on Häädemeeste Keskkooli 6. klassi õpilane Timmu Kiiver ja 7. klassi õpilane Helena-Liis Heliste Inglismaal Waterlooville's. Neid saadavad õpetajad Ülle Iir ja Rene Kurm.
Meie kooli õpilastele jääb see reis antud projekti raames viimaseks, sest veebruaris sõbranädalal ootame juba partnereid külla oma kooli.

# # #

ÜLESANNE 3.

Novembris 2018 kohtuvad partnerkoolid Poolas Rocietnicas. Seal tuleb tutvustada partnerriikidele mardipäeva tähistamise kombeid. Seekord tegelevad ülesandega 5. klassi tüdrukud Mia Parik ja Annaliisa Suigusaar, kellel on sügisene mardijooksmine üsna selge ning kes oskavad kaasata lauludesse mängudesse teisigi ning 12. klassist Richard Aljaste, kes vastutab Powerpoint esitluse valmimise ja vahetekstide ütlemise eest. Juhendajad on Minoret Miisna ja Rene Kurm.

Kohtumine toimub 10.-16. novembril.

# # #

ALGAB LOGO VÕISTLUS

Rahvusvaheline Erasmus pluss projekt "Traditsioonid ja kaasaegne tehnoloogia" kaasab õpilasi logovõistlusse. 

Võistluses osalevad Hermanni kool Soomest, Oaklandi katoliku kool Inglismaalt, Budapesti XVII Ker. Kőrösi Csoma Sándor nimeline üldhariduslik põhi- ja keskkool Ungarist, Magdalena alg- ja keskkool Portugalist, Gimnazjum im. Noblistów Rokietnicast Poolast ning Häädemeeste Keskkool.


 Tähtaeg on 30. aprill 2018. 

Kõigi 6 osaleva riigi partnerkoolide õpilastööde hulgast valitakse 30. aprilliks välja 3 parimat tööd, mis saadetakse koordinaatorkoolile Ungaris.  Kevadisel projektikohtumisel Budapestis 14.-18. mail  valitakse koos välja projekti teemat kõige rohkem iseloomustav logo. Projekti teemaks on  rahvuslike ning rahvakalendri pühade ja tähtpäevade tähistamine ning tänapäeva tehnoloogiliste vahendite ja keskkondade kasutamine. 

Nõuded logole: A4 formaat
Häädemeeste Keskkoolist osalevad õpilased 4. - 12. klassist õpetajate Minoret Miisna, Marika Ristmäe ja Liie Juhkami juhendamisel.

# # #

ÜLESANNE NR 2.

Järgmine kohtumine on maikuus (13.-19.05.2018) Ungaris Budapestis.
Käsitletakse lasteõigusi ning ette tuleb valmistada 5-minutiline esitlus teemal, kuidas töötab kooli õpilasesindus ning kuivõrd ÕE räägib kaasa koolielu korraldamisel.# # #


ÜLESANNE NR 1.

Valmistume Soome sõiduks
    • Eesti Vabariik 100 ja kuidas seda tähistatakse (Koolis - kuidas tähistame: aktused, sel aastal lapitekk EV 100, varia viktoriin, fotovõistlus; üleüldse: lipud, lipu heiskamise üleanne, in-d kogunevad Toompeale, kontsert, presidendi kõne, presidendi pidulik vastuvõtt - TV ülekanded, sõjaväe paraad)
    • EV ja kooli tutvustus (koolioone, ÕE, huvitegevus, õppeprotsess, kooli ajalugu, koolis õppinud kuulsad inimesed)
    • Noorte igapäevane elu ja tänapäeva eluviis


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar